späť na blog

Juraj Bača o ženách a o knihách

Juraj Bača

Juraja Baču nikomu predstavovať nemusíme. Je to skvelý herec, moderátor a možno neviete, že v súkromí aj veľmi príjemný človek pri zemi, s veľkým srdcom. Nejaké maniere by ste u neho márne hľadali. A možno vás prekvapí aj jeho pohľadom na ženy a knihy.

Vyspovedali sme ho a položili sme mu otázky, ktoré ste nám pre neho poslali na FB a IG.

Juraj, čo ťa zaujme na žene ako prvé?

Ťažko povedať, či na to existuje jedno slovo. Niekto to volá chémia, niekto to volá iskra, niekto charizma. Ak existuje nejaké slovo na tieto veci, čo som doteraz povedal, tak pre mňa to je jednoznačne niečo medzi nebom a zemou. Vôbec sa to netýka ani výzoru, dokonca by som povedal, že ani nejakej prehnanej energie. Jednoducho ten človek vo vás musí vzbudiť nejakú emóciu. Takže asi to bude charizma. Áno, moja odpoveď je charizma.

Juraj Bača

Aký typ literatúry čítaš?

Budem úplne úprimný. Romantické knižky nie sú úplne moja šálka kávy. Už od detstva som mal trošička radšej také sci-fi, ale na druhej strane, Hviezdne vojny sú romantické sci-fi, takže tá romantika sa úplne nevylučuje s tým sci-fi. Takže sci-fi a pokojne aj romantické sci-fi.

Máš radšej tlačený výtlačok, alebo preferuješ čítanie online?

No u mňa nefunguje nič, čo je online, alebo, čo by som mal robiť na telefóne, pretože tam je toľko strašne veľa vecí, ktoré ma potom rozptyľujú… Ak si môžem vybrať, tak tlačený výtlačok. Som rád, keď to má svoju váhu, keď to viem držať v rukách, keď si to viem otvoriť, keď tam je ešte aj tá vôňa novoty… Preferujem tlačený výtlačok. Pretože rovnako ako pri fotkách, ktoré keď nafotíte na telefón a dáte ich na internet, jednoducho nemajú takú hodnotu, ako keď máte doma fotoalbum s vytlačenými fotkami z detstva. K tým fotkám sa vždy rád vraciam. Takže za mňa jednoznačne výtlačok knihy.

Ešte jedno moje prianie pre všetkých budúcich čitateľov tejto romantickej sci-fi BAAMIEL&DELAILA

Nemajte stres, že je to nazvané romantické sci-fi. Lebo všetky veľké veci vo svete vznikli z takého, možno, experimentu, alebo z kroku do neznáma. Či už tie spomínané Hviezdne vojny, tí herci si pôvodne mysleli, že točia rozprávku a natočili jednu z najlepších ság, aké kedy uzreli svetlo sveta. Rovnako aj rôzne žánre, kde sa mieša opera s tvrdou muzikou. Všetko to vzniklo na základe toho, že tí ľudia dali šancu niečomu, čo im možno nebolo úplne blízke. Možno si povedali: „Toto mne nič nedá“. A predsa im to niečo dalo.

Takže, hor sa čítať!:)

Ďakujeme za rozhovor, Juraj.

Rubrika: rozhovory